okres Blansko - oficiální stránky obce

Petice pro zachování osobní vlakové dopravy v úseku Velké Opatovice – Boskovice vlakové linky S21 na trati 262

 

https://e-petice.cz/vlak262

Na základě přípravy dokumentu Plán dopravní obslužnosti Jihomoravského kraje pro období let 2022 až 2026 – aktualizace č. 2 má Jihomoravský kraj záměr zrušit od června 2023 vlakovou linku S21 v úseku Velké Opatovice – Boskovice z důvodů ekonomických a nízkého využití cestujícími. Náhrada má být zajištěna současnými autobusovými linkami.

Město Velké Opatovice a obce na trase této vlakové linky od srpna 2022 vyjednávají o jejím zachování s Jihomoravským krajem a se společností KORDIS JMK a.s. Bohužel stanovisko kraje se nemění i přes veškeré připomínky a námitky obcí a měst. Proto Svazek obcí Malá Haná a město Velké Opatovice vydávají petici s tímto textem:

My, níže podepsaní, nesouhlasíme se zrušením této vlakové linky S21 v úseku Velké Opatovice – Boskovice. Toto vlakové spojení má pro region Malé Hané vysoký význam. Byť není tato linka plně využívaná, našla si své cestující za prací, studiem či za zdravotní péčí. Podporuje i turistický ruch.  Velký význam bude mít i v případě zavedení tzv. Boskovické spojky a vznikne návaznost v Boskovicích na přímé osobní vlaky do Brna. Tím by došlo bezesporu k rychlejšímu a kvalitnějšímu spojení našeho regionu.

Železniční doprava patří z pohledu ochrany životního prostředí k těm nejšetrnějším a také patří k nejbezpečnějším způsobům dopravy. Vlak je z ekologického hlediska nejlepším možným dopravním motorizovaným prostředkem vůbec.

Celorepublikovým či celosvětovým tématem jsou právě otázky ekologické, které vlaková doprava splňuje. Měli bychom se snažit snižovat automobilovou dopravu a občanům nabídnout alternativu, která je v souladu s těmito principy. Přece nemůžeme podléhat jen a pouze ekonomické rentabilitě, která popírá všechny současné snahy o zlepšení či udržení životního prostředí.

Po Jihomoravském kraji požadujeme zachování obsluhy osobní vlakovou dopravou v rozsahu jízdního řádu 2021 na trati 262 – Velké Opatovice – Boskovice – Skalice nad Svitavou.

Petice je vydaná formou E-PETICE, je zveřejněna na webových stránkách města Velké Opatovice a Mikroregionu Malá Haná a pokud souhlasíte s podporou zachování osobní vlakové dopravy vlakové linky S21 na trati 262, tak ji podpořte svým e-podpisem na https://e-petice.cz/vlak262.

Děkujeme!                                                                               Vedení města Velké Opatovice a Svazek obcí Malá Haná

www.malahana.cz
 


Zveřejněno: Pondělí, 21. listopadu 2022 (zobrazeno: 371x)